holland ol 2016 knutselvr 6-5-2016 18:10
Results - Stage 1created by OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2016

 
H-12 (3)2,5 km10 C
PlStnoNameYBClubTime
1150Nuutti VenneläKangasala SK Kangasala SK21:32
280Nils KuipersKOVZ KOVZ23:38
346Bennet GroteOLV Uslar OLV Uslar26:57
 
 
 
H/D-14 (5)3,5 km15 C
PlStnoNameYBClubTime
116Tom BuchholzMTK Bad Harzburg MTK Bad Harzburg29:24
273Anton KnollBielefelder TG Bielefelder TG31:17
313Jussi BrunsMTK Bad Harzburg MTK Bad Harzburg36:52
454Theo HennselerMTV Seesen MTV Seesen37:58
519Anna Castilho MarcaoSV Hildesia Diek SV Hildesia Diekholzen57:50
 
 
 
H-18 (6)4,5 km17 C
PlStnoNameYBClubTime
1120Nilas StamerSV Hildesia Diek SV Hildesia Diekholzen44:21
234Felix DreseOLV Uslar OLV Uslar45:35
376Jannis Koch98Bielefelder TG Bielefelder TG45:43
431Yuri DoblerOLG Pfäffikon OLG Pfäffikon52:58
5154Marius WieneckeOLV Uslar OLV Uslar1:14:10
639Sven FriedrichOLV Uslar OLV Uslar1:16:22
 
 
 
H21S (3)4,5 km17 C
PlStnoNameYBClubTime
196Tino NijstOmega Omega55:57
2136Marcel TrzewikSV Hildesia Diek SV Hildesia Diekholzen57:58
35Mikko-jussi BackmanMäntän Seudun Er Mäntän Seudun Eräpirkat1:23:08
 
 
 
H21L (11)6,5 km24 C
PlStnoNameYBClubTime
1169Jan OeyenOmega Omega45:37
2144Pieter Van GeldereOLifant OLifant49:06
361Christoph HofmeisterMTK Bad Harzburg MTK Bad Harzburg49:16
4119Joachim StamerMTK Bad Harzburg MTK Bad Harzburg50:29
582Ralph KurtKOVZ KOVZ51:19
626Sam DefermBorasca Borasca52:51
745Sandro GrassoKempische Orient Kempische Orientatielopers55:07
886Bert MarienKempische Orient Kempische Orientatielopers57:49
921Dieter Coen89TROL Belgium TROL Belgium1:04:41
10133Dorian ToschTuS Lübbecke TuS Lübbecke1:26:55
 
92Antonio Musone84OLifant OLifantmp
 
 
 
H35 (8)6,5 km24 C
PlStnoNameYBClubTime
149Tuomas HakkarainenEspoon Akilles Espoon Akilles53:34
275Thies KnollBielefelder TG Bielefelder TG53:50
39Alexander BorachenkoTitan Titan1:00:39
452Davy HeesakkersOLifant OLifant1:03:09
598Pim Nouwelant, Van DenOLifant OLifant1:10:10
632René DondersKOVZ KOVZ1:17:58
744Maksim Golovolv MINOR olv MINOR1:27:37
8145Ruud Van GorpOLifant OLifant1:37:52
 
 
 
H40 (4)5,8 km21 C
PlStnoNameYBClubTime
184Jeroen LiefrinkOLifant OLifant54:44
2155Ronald Willekesolv MINOR olv MINOR56:16
358Patrick HockOLG Sankt Vith A OLG Sankt Vith ARDOC56:18
457Michael HockOLG Sankt Vith A OLG Sankt Vith ARDOC57:47
 
 
 
H45 (6)5,8 km21 C
PlStnoNameYBClubTime
1137Tony UdrisSouth Yorkshire South Yorkshire Orienteers53:06
2158Tobias WolfBerchziechen und Berchziechen und Strüchewetzer56:58
397Espen Fyhn Nilsen68Stavanger Orient Stavanger Orienteringsklubb58:48
429Erich Dobler68OLG Pfäffikon OLG Pfäffikon1:01:42
5134Elmar ToschTuS Lübbecke TuS Lübbecke1:23:58
678Marcel KuipersKOVZ KOVZ1:42:37
 
 
 
H50 (7)4,5 km17 C
PlStnoNameYBClubTime
151Dirk HartmannSV Mietraching SV Mietraching38:05
2143Erik Van DyckTROL Belgium TROL Belgium44:57
368Steven JochemsKOVZ KOVZ49:40
46Serge Baert65Kempische Orient Kempische Orientatielopers49:55
5153Wolfgang VilzTV Eitelborn TV Eitelborn50:13
663Thomas HohbergASG Teutoburger ASG Teutoburger Wald54:36
7124Dirk StraußSV Hildesia Diek SV Hildesia Diekholzen1:01:57
 
 
 
H55 (7)4,5 km17 C
PlStnoNameYBClubTime
153Arne Heikoop58OLifant OLifant43:07
236Werner DreseOLV Uslar OLV Uslar47:36
3138Guus Van BovenOLifant OLifant54:02
418Uwe BürgerTSC Eintracht Do TSC Eintracht Dortmund 48/9555:53
543Hans-Joachim GlowkaTSC Eintracht Do TSC Eintracht Dortmund 48/9556:53
660Jacques HofmansASUB Orientation ASUB Orientation56:57
7102Karel PeetersKempische Orient Kempische Orientatielopers1:04:26
 
 
 
H60 (12)3,6 km15 C
PlStnoNameYBClubTime
1148Rogier Vanaken51Omega Omega37:12
2149Vic Vanderstraetenhamok hamok41:11
391Max MoosbergerOLregioolten OLregioolten41:25
41Bernard DuboisIndividuals/No c Individuals/No club45:53
520Guido Ceunenhamok hamok46:05
656Luc HeuninckxKempische Orient Kempische Orientatielopers46:17
7121Rene Steenssens51Balise 10 Balise 1047:12
8166Ruud SchonewilleKOVZ KOVZ50:57
9127Jos Thyshamok hamok52:50
10139Mark Van BruggenTROL Belgium TROL Belgium55:47
11100Andy PayneDeeside O.C. Deeside O.C.57:05
12146Walter Van Krunckelsven48Omega Omega1:24:38
 
 
 
H75 (1)3,1 km12 C
PlStnoNameYBClubTime
189Karl Mols31Hansa Simmerath Hansa Simmerath1:09:06
 
 
 
D-12 (4)2,5 km10 C
PlStnoNameYBClubTime
170Feike KerckhofsOmega Omega25:33
279Maud KuipersKOVZ KOVZ34:26
372Annkathrin KnollBielefelder TG Bielefelder TG49:19
495Kiara NijstOmega Omega1:14:36
 
 
 
D-16 (4)3,6 km15 C
PlStnoNameYBClubTime
115Pia BuchholzMTK Bad Harzburg MTK Bad Harzburg40:41
2103Nore PeetersOmega Omega49:24
328Anik DoblerOLG Pfäffikon OLG Pfäffikon1:10:12
427Vanessa DeutschOLV Uslar OLV Uslar1:22:59
 
 
 
D-18 (2)4,5 km17 C
PlStnoNameYBClubTime
164Inga HollmannBielefelder TG Bielefelder TG1:02:41
 
152Leonie VilzTV Eitelborn TV Eitelborndnf
 
 
 
D21S (4)3,6 km15 C
PlStnoNameYBClubTime
135Jessica DreseOLV Uslar OLV Uslar35:05
2123Birte StraußSV Hildesia Diek SV Hildesia Diekholzen41:48
330Siri DoblerOLG Pfäffikon OLG Pfäffikon48:53
4151Celine VilzTV Eitelborn TV Eitelborn53:24
 
 
 
D21L (9)5,8 km21 C
PlStnoNameYBClubTime
199Greet Oeyenhamok hamok47:16
2140Liesbeth Van De VeldeOmega Omega52:28
310Helen BoterenbroodKOVZ KOVZ58:35
4118Esther StamerMTK Bad Harzburg MTK Bad Harzburg1:05:28
5162Anastasia PushkinaIndividuals/No c Individuals/No club1:15:26
6122Annika StraußSV Hildesia Diek SV Hildesia Diekholzen1:15:34
7117Natascha SpathmannKempische Orient Kempische Orientatielopers1:17:04
8104Stanislava PotupchikIndividuals/No c Individuals/No club3:05:41
 
47Kelly GysenKempische Orient Kempische Orientatielopersmp
 
 
 
D35 (5)4,5 km17 C
PlStnoNameYBClubTime
148Jatta HaapamäkiMäntän Seudun Er Mäntän Seudun Eräpirkat45:16
274Caroline KnollBielefelder TG Bielefelder TG55:20
3105Jane Pulford73OLifant OLifant59:01
481Natalia KunitskayaTitan Titan59:13
 
93Jocelijn Musone-pleumeekers86OLifant OLifantdnf
 
 
 
D45 (4)4,5 km17 C
PlStnoNameYBClubTime
133Evi DreseOLV Uslar OLV Uslar45:01
2110Annick RouserezASUB Orientation ASUB Orientation1:14:05
337An DuyckASUB Orientation ASUB Orientation1:14:20
417Jenny BuelensASUB Orientation ASUB Orientation1:22:54
 
 
 
D50 (6)3,6 km15 C
PlStnoNameYBClubTime
1141Masja Van De VenKOVZ KOVZ53:56
2125Regine StraußSV Hildesia Diek SV Hildesia Diekholzen55:29
355Viktoria HerzfeldBerchziechen und Berchziechen und Strüchewetzer57:21
462Iris HohbergASG Teutoburger ASG Teutoburger Wald1:00:04
542Barbara GlowkaTSC Eintracht Do TSC Eintracht Dortmund 48/951:06:32
665Martina HollmannBielefelder TG Bielefelder TG1:07:50
 
 
 
D60 (7)3,6 km15 C
PlStnoNameYBClubTime
188Kornelia MockTSC Eintracht Do TSC Eintracht Dortmund 48/9555:38
22Monique DeffenseIndividuals/No c Individuals/No club56:12
3101Jean PayneDeeside O.C. Deeside O.C.57:56
47Paulette BlommenOmega Omega1:00:48
5130Christiane Toebinte53Balise 10 Balise 101:16:39
690Esther MoosbergerOLregioolten OLregioolten1:29:02
 
113Simonne Silvi55Kempische Orient Kempische Orientatielopersmp