holland ol 2016 knutselzo 8-5-2016 16:07
Results - Stage 2created by OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2016

 
H-12 (2) Voided legs: 171-173, 189-1712,1 km17 C
PlStnoNameYBClubTime
146Bennet GroteOLV Uslar OLV Uslar17:35
280Nils KuipersKOVZ KOVZ28:24
 
 
 
H/D-14 (5)3,0 km19 C
PlStnoNameYBClubTime
154Theo HennselerMTV Seesen MTV Seesen26:01
273Anton KnollBielefelder TG Bielefelder TG26:27
316Tom BuchholzMTK Bad Harzburg MTK Bad Harzburg26:40
413Jussi BrunsMTK Bad Harzburg MTK Bad Harzburg28:28
519Anna Castilho MarcaoSV Hildesia Diek SV Hildesia Diekholzen40:23
 
 
 
H-18 (6) Voided legs: 170-171, 171-1743,9 km23 C
PlStnoNameYBClubTime
176Jannis Koch98Bielefelder TG Bielefelder TG31:56
231Yuri DoblerOLG Pfäffikon OLG Pfäffikon33:16
3120Nilas StamerSV Hildesia Diek SV Hildesia Diekholzen34:29
434Felix DreseOLV Uslar OLV Uslar36:47
539Sven FriedrichOLV Uslar OLV Uslar42:05
6154Marius WieneckeOLV Uslar OLV Uslar42:53
 
 
 
H21S (3) Voided legs: 170-171, 171-1743,9 km23 C
PlStnoNameYBClubTime
196Tino NijstOmega Omega35:14
 
136Marcel TrzewikSV Hildesia Diek SV Hildesia Diekholzenmp
5Mikko-jussi BackmanMäntän Seudun Er Mäntän Seudun Eräpirkatmp
 
 
 
H21L (15) Voided legs: 170-171, 171-1725,9 km30 C
PlStnoNameYBClubTime
161Christoph HofmeisterMTK Bad Harzburg MTK Bad Harzburg36:33
2144Pieter Van GeldereOLifant OLifant38:08
369Mantas JusasIndividuals/No c Individuals/No club38:13
4174Wouter Foppenolv MINOR olv MINOR38:21
582Ralph KurtKOVZ KOVZ39:19
683Tarmo KuubLSF Pronoking Te LSF Pronoking Team40:52
745Sandro GrassoKempische Orient Kempische Orientatielopers41:11
8157Selmar WoertelKOVZ KOVZ41:38
9119Joachim StamerMTK Bad Harzburg MTK Bad Harzburg41:43
1021Dieter Coen89TROL Belgium TROL Belgium43:10
11156Olaf WoertelKOVZ KOVZ43:47
12135Gediminas Trimakaswww.GTmaps.eu www.GTmaps.eu44:05
13133Dorian ToschTuS Lübbecke TuS Lübbecke47:28
14171John JansenOLifant OLifant50:38
 
111Walter SchepIndividuals/No c Individuals/No clubmp
 
 
 
H35 (5) Voided legs: 170-171, 171-1725,9 km30 C
PlStnoNameYBClubTime
175Thies KnollBielefelder TG Bielefelder TG39:28
249Tuomas HakkarainenEspoon Akilles Espoon Akilles40:40
352Davy HeesakkersOLifant OLifant44:46
432René DondersKOVZ KOVZ50:14
 
9Alexander BorachenkoTitan Titanmp
 
 
 
H40 (6)5,2 km27 C
PlStnoNameYBClubTime
184Jeroen LiefrinkOLifant OLifant41:47
2155Ronald Willekesolv MINOR olv MINOR41:56
350Werner HalterArgus Argus44:45
458Patrick HockOLG Sankt Vith A OLG Sankt Vith ARDOC45:09
557Michael HockOLG Sankt Vith A OLG Sankt Vith ARDOC46:02
 
12Bart BroexArgus Argusmp
 
 
 
H45 (6)5,2 km27 C
PlStnoNameYBClubTime
1137Tony UdrisSouth Yorkshire South Yorkshire Orienteers44:39
2158Tobias WolfBerchziechen und Berchziechen und Strüchewetzer46:56
329Erich Dobler68OLG Pfäffikon OLG Pfäffikon47:03
497Espen Fyhn Nilsen68Stavanger Orient Stavanger Orienteringsklubb48:17
578Marcel KuipersKOVZ KOVZ1:00:39
6134Elmar ToschTuS Lübbecke TuS Lübbecke1:01:20
 
 
 
H50 (6) Voided legs: 170-171, 171-1743,9 km23 C
PlStnoNameYBClubTime
151Dirk HartmannSV Mietraching SV Mietraching27:45
26Serge Baert65Kempische Orient Kempische Orientatielopers30:28
3124Dirk StraußSV Hildesia Diek SV Hildesia Diekholzen32:48
463Thomas HohbergASG Teutoburger ASG Teutoburger Wald37:12
 
153Wolfgang VilzTV Eitelborn TV Eitelbornmp
175Victor en Jente GroenewegenOLifant OLifantmp
 
 
 
H55 (6) Voided legs: 170-171, 171-1743,9 km23 C
PlStnoNameYBClubTime
136Werner DreseOLV Uslar OLV Uslar31:35
253Arne Heikoop58OLifant OLifant32:11
3116Bjørn SørumFurnesåsen O-lag Furnesåsen O-lag35:43
418Uwe BürgerTSC Eintracht Do TSC Eintracht Dortmund 48/9536:23
5132Trond Ivar TømmervoldHamar orienterin Hamar orienteringsklubb37:17
6138Guus Van BovenOLifant OLifant44:21
 
 
 
H60 (11) Voided legs: 171-172, 195-1712,9 km22 C
PlStnoNameYBClubTime
13André Aertshamok hamok25:38
2115Thomas SjöholmMullsjö Skid och Mullsjö Skid och Orienteringsk26:34
391Max MoosbergerOLregioolten OLregioolten26:54
4148Rogier Vanaken51Omega Omega28:15
51Bernard DuboisIndividuals/No c Individuals/No club29:39
667Mike IntgroenKOVZ KOVZ30:15
7100Andy PayneDeeside O.C. Deeside O.C.30:16
8121Rene Steenssens51Balise 10 Balise 1030:52
9149Vic Vanderstraetenhamok hamok35:50
10146Walter Van Krunckelsven48Omega Omega41:58
11166Ruud SchonewilleKOVZ KOVZ43:12
 
 
 
H75 (2)2,5 km15 C
PlStnoNameYBClubTime
1170Sascha KurtKOVZ KOVZ36:19
289Karl Mols31Hansa Simmerath Hansa Simmerath45:03
 
 
 
D-12 (4) Voided legs: 171-173, 189-1712,1 km17 C
PlStnoNameYBClubTime
170Feike KerckhofsOmega Omega22:43
272Annkathrin KnollBielefelder TG Bielefelder TG25:13
379Maud KuipersKOVZ KOVZ29:49
495Kiara NijstOmega Omega36:23
 
 
 
D-16 (4) Voided legs: 171-172, 195-1712,9 km22 C
PlStnoNameYBClubTime
115Pia BuchholzMTK Bad Harzburg MTK Bad Harzburg27:03
228Anik DoblerOLG Pfäffikon OLG Pfäffikon29:27
327Vanessa DeutschOLV Uslar OLV Uslar32:25
4103Nore PeetersOmega Omega35:08
 
 
 
D-18 (3) Voided legs: 170-171, 171-1743,9 km23 C
PlStnoNameYBClubTime
1152Leonie VilzTV Eitelborn TV Eitelborn37:06
 
64Inga HollmannBielefelder TG Bielefelder TGmp
161Nelly KurtKOVZ KOVZdnf
 
 
 
D21S (4) Voided legs: 171-172, 195-1712,9 km22 C
PlStnoNameYBClubTime
135Jessica DreseOLV Uslar OLV Uslar26:11
2123Birte StraußSV Hildesia Diek SV Hildesia Diekholzen27:57
3151Celine VilzTV Eitelborn TV Eitelborn30:44
430Siri DoblerOLG Pfäffikon OLG Pfäffikon32:41
 
 
 
D21L (7)5,2 km27 C
PlStnoNameYBClubTime
1140Liesbeth Van De VeldeOmega Omega39:00
210Helen BoterenbroodKOVZ KOVZ50:25
3118Esther StamerMTK Bad Harzburg MTK Bad Harzburg53:41
4122Annika StraußSV Hildesia Diek SV Hildesia Diekholzen54:38
5117Natascha SpathmannKempische Orient Kempische Orientatielopers1:11:59
6104Stanislava PotupchikIndividuals/No c Individuals/No club1:39:28
 
23Eletta DaemenOLifant OLifantmp
 
 
 
D35 (8) Voided legs: 170-171, 171-1743,9 km23 C
PlStnoNameYBClubTime
1147Marieke Van Loonolv MINOR olv MINOR33:26
248Jatta HaapamäkiMäntän Seudun Er Mäntän Seudun Eräpirkat34:14
381Natalia KunitskayaTitan Titan37:58
4105Jane Pulford73OLifant OLifant38:49
574Caroline KnollBielefelder TG Bielefelder TG41:03
671Marijke KlaassenHOC'93 HOC'9341:14
7126Liina SumbergLSF Pronoking Te LSF Pronoking Team42:16
 
24Chantal De GeusOLifant OLifantmp
 
 
 
D45 (3) Voided legs: 170-171, 171-1743,9 km23 C
PlStnoNameYBClubTime
137An DuyckASUB Orientation ASUB Orientation38:58
2110Annick RouserezASUB Orientation ASUB Orientation48:52
 
33Evi DreseOLV Uslar OLV Uslarmp
 
 
 
D50 (7) Voided legs: 171-172, 195-1712,9 km22 C
PlStnoNameYBClubTime
1141Masja Van De VenKOVZ KOVZ30:47
262Iris HohbergASG Teutoburger ASG Teutoburger Wald31:08
3114Katarina SjöholmMullsjö Skid och Mullsjö Skid och Orienteringsk32:17
465Martina HollmannBielefelder TG Bielefelder TG34:48
5125Regine StraußSV Hildesia Diek SV Hildesia Diekholzen36:19
655Viktoria HerzfeldBerchziechen und Berchziechen und Strüchewetzer40:47
7163Joke MolenaarHOC'93 HOC'9345:07
 
 
 
D60 (9) Voided legs: 171-172, 195-1712,9 km22 C
PlStnoNameYBClubTime
1109Monica RoelingKOVZ KOVZ32:21
22Monique DeffenseIndividuals/No c Individuals/No club34:26
3101Jean PayneDeeside O.C. Deeside O.C.34:51
47Paulette BlommenOmega Omega37:17
5113Simonne Silvi55Kempische Orient Kempische Orientatielopers38:11
688Kornelia MockTSC Eintracht Do TSC Eintracht Dortmund 48/9538:36
7130Christiane Toebinte53Balise 10 Balise 1038:51
890Esther MoosbergerOLregioolten OLregioolten40:09
940Lieve GeensTROL Belgium TROL Belgium44:20
 
 
 
D70 (1)2,5 km15 C
PlStnoNameYBClubTime
1159Wiebke KurtKOVZ KOVZ1:04:02