holland ol 2016 knutselvr 6-5-2016 18:08
Results - Stage 3created by OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2016

 
H-12 (3)1,5 km16 C
PlStnoNameYBClubTime
146Bennet GroteOLV Uslar OLV Uslar13:39
2150Nuutti VenneläKangasala SK Kangasala SK21:16
380Nils KuipersKOVZ KOVZ21:39
 
 
 
H/D-14 (5)2,2 km18 C
PlStnoNameYBClubTime
173Anton KnollBielefelder TG Bielefelder TG16:28
216Tom BuchholzMTK Bad Harzburg MTK Bad Harzburg17:03
313Jussi BrunsMTK Bad Harzburg MTK Bad Harzburg17:53
454Theo HennselerMTV Seesen MTV Seesen18:06
519Anna Castilho MarcaoSV Hildesia Diek SV Hildesia Diekholzen23:11
 
 
 
H-18 (6)2,4 km19 C
PlStnoNameYBClubTime
176Jannis Koch98Bielefelder TG Bielefelder TG17:08
234Felix DreseOLV Uslar OLV Uslar18:21
331Yuri DoblerOLG Pfäffikon OLG Pfäffikon18:29
4120Nilas StamerSV Hildesia Diek SV Hildesia Diekholzen18:49
539Sven FriedrichOLV Uslar OLV Uslar23:59
6154Marius WieneckeOLV Uslar OLV Uslar28:20
 
 
 
H21S (3)2,4 km19 C
PlStnoNameYBClubTime
1136Marcel TrzewikSV Hildesia Diek SV Hildesia Diekholzen20:18
296Tino NijstOmega Omega21:47
35Mikko-jussi BackmanMäntän Seudun Er Mäntän Seudun Eräpirkat22:59
 
 
 
H21L (14)3,0 km22 C
PlStnoNameYBClubTime
161Christoph HofmeisterMTK Bad Harzburg MTK Bad Harzburg18:03
269Mantas JusasIndividuals/No c Individuals/No club19:15
3174Wouter Foppenolv MINOR olv MINOR19:20
4119Joachim StamerMTK Bad Harzburg MTK Bad Harzburg19:49
521Dieter Coen89TROL Belgium TROL Belgium21:05
645Sandro GrassoKempische Orient Kempische Orientatielopers21:08
7144Pieter Van GeldereOLifant OLifant21:51
883Tarmo KuubLSF Pronoking Te LSF Pronoking Team22:06
9135Gediminas Trimakaswww.GTmaps.eu www.GTmaps.eu24:31
10133Dorian ToschTuS Lübbecke TuS Lübbecke30:17
 
157Selmar WoertelKOVZ KOVZmp
82Ralph KurtKOVZ KOVZmp
156Olaf WoertelKOVZ KOVZmp
92Antonio Musone84OLifant OLifantdnf
 
 
 
H35 (4)3,0 km22 C
PlStnoNameYBClubTime
149Tuomas HakkarainenEspoon Akilles Espoon Akilles20:34
252Davy HeesakkersOLifant OLifant23:01
332René DondersKOVZ KOVZ26:05
49Alexander BorachenkoTitan Titan26:55
 
 
 
H40 (4)2,7 km21 C
PlStnoNameYBClubTime
1155Ronald Willekesolv MINOR olv MINOR18:44
257Michael HockOLG Sankt Vith A OLG Sankt Vith ARDOC23:49
350Werner HalterArgus Argus24:52
 
58Patrick HockOLG Sankt Vith A OLG Sankt Vith ARDOCmp
 
 
 
H45 (7)2,7 km21 C
PlStnoNameYBClubTime
1158Tobias WolfBerchziechen und Berchziechen und Strüchewetzer19:01
2137Tony UdrisSouth Yorkshire South Yorkshire Orienteers19:48
329Erich Dobler68OLG Pfäffikon OLG Pfäffikon21:05
497Espen Fyhn Nilsen68Stavanger Orient Stavanger Orienteringsklubb22:21
578Marcel KuipersKOVZ KOVZ28:35
6178Victor GroenewegenOLifant OLifant29:47
7134Elmar ToschTuS Lübbecke TuS Lübbecke35:20
 
 
 
H50 (6)2,4 km19 C
PlStnoNameYBClubTime
151Dirk HartmannSV Mietraching SV Mietraching16:23
26Serge Baert65Kempische Orient Kempische Orientatielopers16:47
3124Dirk StraußSV Hildesia Diek SV Hildesia Diekholzen19:23
4153Wolfgang VilzTV Eitelborn TV Eitelborn19:45
563Thomas HohbergASG Teutoburger ASG Teutoburger Wald21:47
 
175Victor en Jente GroenewegenOLifant OLifantmp
 
 
 
H55 (6)2,4 km19 C
PlStnoNameYBClubTime
153Arne Heikoop58OLifant OLifant18:19
236Werner DreseOLV Uslar OLV Uslar18:22
318Uwe BürgerTSC Eintracht Do TSC Eintracht Dortmund 48/9522:55
4132Trond Ivar TømmervoldHamar orienterin Hamar orienteringsklubb23:07
5116Bjørn SørumFurnesåsen O-lag Furnesåsen O-lag23:52
6138Guus Van BovenOLifant OLifant29:36
 
 
 
H60 (11)2,2 km18 C
PlStnoNameYBClubTime
1115Thomas SjöholmMullsjö Skid och Mullsjö Skid och Orienteringsk17:59
23André Aertshamok hamok20:37
391Max MoosbergerOLregioolten OLregioolten20:47
467Mike IntgroenKOVZ KOVZ21:13
5148Rogier Vanaken51Omega Omega21:31
6149Vic Vanderstraetenhamok hamok21:45
7121Rene Steenssens51Balise 10 Balise 1022:55
8100Andy PayneDeeside O.C. Deeside O.C.24:46
9146Walter Van Krunckelsven48Omega Omega30:11
10166Ruud SchonewilleKOVZ KOVZ31:18
 
1Bernard DuboisIndividuals/No c Individuals/No clubmp
 
 
 
H75 (1)2,0 km17 C
PlStnoNameYBClubTime
189Karl Mols31Hansa Simmerath Hansa Simmerath34:53
 
 
 
D-12 (4)1,5 km16 C
PlStnoNameYBClubTime
170Feike KerckhofsOmega Omega19:35
279Maud KuipersKOVZ KOVZ21:33
3177Maren StrausSV Hildesia Diek SV Hildesia Diekholzen23:31
495Kiara NijstOmega Omega26:50
 
 
 
D-16 (4)2,2 km18 C
PlStnoNameYBClubTime
115Pia BuchholzMTK Bad Harzburg MTK Bad Harzburg19:46
228Anik DoblerOLG Pfäffikon OLG Pfäffikon20:38
3103Nore PeetersOmega Omega24:07
427Vanessa DeutschOLV Uslar OLV Uslar26:02
 
 
 
D-18 (2)2,4 km19 C
PlStnoNameYBClubTime
1152Leonie VilzTV Eitelborn TV Eitelborn19:49
2161Nelly KurtKOVZ KOVZ20:49
 
 
 
D21S (4)2,2 km18 C
PlStnoNameYBClubTime
135Jessica DreseOLV Uslar OLV Uslar17:53
2123Birte StraußSV Hildesia Diek SV Hildesia Diekholzen19:08
3151Celine VilzTV Eitelborn TV Eitelborn23:11
430Siri DoblerOLG Pfäffikon OLG Pfäffikon23:37
 
 
 
D21L (8)2,7 km21 C
PlStnoNameYBClubTime
1140Liesbeth Van De VeldeOmega Omega19:58
223Eletta DaemenOLifant OLifant22:19
3118Esther StamerMTK Bad Harzburg MTK Bad Harzburg24:54
410Helen BoterenbroodKOVZ KOVZ25:27
5122Annika StraußSV Hildesia Diek SV Hildesia Diekholzen26:20
6117Natascha SpathmannKempische Orient Kempische Orientatielopers28:13
7176Johanne DreseOLV Uslar OLV Uslar31:18
8104Stanislava PotupchikIndividuals/No c Individuals/No club46:05
 
 
 
D35 (6)2,4 km19 C
PlStnoNameYBClubTime
148Jatta HaapamäkiMäntän Seudun Er Mäntän Seudun Eräpirkat19:43
2147Marieke Van Loonolv MINOR olv MINOR21:03
381Natalia KunitskayaTitan Titan22:07
471Marijke KlaassenHOC'93 HOC'9322:09
5105Jane Pulford73OLifant OLifant23:06
 
126Liina SumbergLSF Pronoking Te LSF Pronoking Teammp
 
 
 
D45 (3)2,4 km19 C
PlStnoNameYBClubTime
133Evi DreseOLV Uslar OLV Uslar21:01
237An DuyckASUB Orientation ASUB Orientation22:48
3110Annick RouserezASUB Orientation ASUB Orientation26:24
 
 
 
D50 (7)2,2 km18 C
PlStnoNameYBClubTime
1141Masja Van De VenKOVZ KOVZ21:50
262Iris HohbergASG Teutoburger ASG Teutoburger Wald22:18
3114Katarina SjöholmMullsjö Skid och Mullsjö Skid och Orienteringsk22:53
4125Regine StraußSV Hildesia Diek SV Hildesia Diekholzen25:49
555Viktoria HerzfeldBerchziechen und Berchziechen und Strüchewetzer27:10
665Martina HollmannBielefelder TG Bielefelder TG27:24
7131Marianne Frogner TømmervoldHamar orienterin Hamar orienteringsklubb45:34
 
 
 
D60 (9)2,2 km18 C
PlStnoNameYBClubTime
1101Jean PayneDeeside O.C. Deeside O.C.25:19
240Lieve GeensTROL Belgium TROL Belgium26:33
3113Simonne Silvi55Kempische Orient Kempische Orientatielopers26:46
47Paulette BlommenOmega Omega27:47
52Monique DeffenseIndividuals/No c Individuals/No club27:58
690Esther MoosbergerOLregioolten OLregioolten34:56
7130Christiane Toebinte53Balise 10 Balise 1038:37
 
109Monica RoelingKOVZ KOVZmp
88Kornelia MockTSC Eintracht Do TSC Eintracht Dortmund 48/95dnf