holland ol 2016 knutselzo 8-5-2016 16:07
Results - Stage 4created by OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2016

 
H-12 (3)2,9 km12 C
PlStnoNameYBClubTime
146Bennet GroteOLV Uslar OLV Uslar37:47
280Nils KuipersKOVZ KOVZ1:18:10
 
150Nuutti VenneläKangasala SK Kangasala SKmp
 
 
 
H/D-14 (6)4,6 km15 C
PlStnoNameYBClubTime
154Theo HennselerMTV Seesen MTV Seesen35:02
216Tom BuchholzMTK Bad Harzburg MTK Bad Harzburg39:01
313Jussi BrunsMTK Bad Harzburg MTK Bad Harzburg41:07
473Anton KnollBielefelder TG Bielefelder TG45:19
585Emma MaesKempische Orient Kempische Orientatielopers46:04
619Anna Castilho MarcaoSV Hildesia Diek SV Hildesia Diekholzen49:39
 
 
 
H-18 (6)6,0 km20 C
PlStnoNameYBClubTime
134Felix DreseOLV Uslar OLV Uslar50:19
276Jannis Koch98Bielefelder TG Bielefelder TG1:00:17
331Yuri DoblerOLG Pfäffikon OLG Pfäffikon1:05:14
4120Nilas StamerSV Hildesia Diek SV Hildesia Diekholzen1:06:36
5154Marius WieneckeOLV Uslar OLV Uslar1:49:10
639Sven FriedrichOLV Uslar OLV Uslar1:51:10
 
 
 
H21S (3)6,0 km20 C
PlStnoNameYBClubTime
196Tino NijstOmega Omega1:04:31
25Mikko-jussi BackmanMäntän Seudun Er Mäntän Seudun Eräpirkat1:11:18
3136Marcel TrzewikSV Hildesia Diek SV Hildesia Diekholzen1:22:33
 
 
 
H21L (12)8,3 km 0 m24 C
PlStnoNameYBClubTime
1119Joachim StamerMTK Bad Harzburg MTK Bad Harzburg59:54
269Mantas JusasIndividuals/No c Individuals/No club1:01:58
392Antonio Musone84OLifant OLifant1:03:43
445Sandro GrassoKempische Orient Kempische Orientatielopers1:05:45
586Bert MarienKempische Orient Kempische Orientatielopers1:07:40
683Tarmo KuubLSF Pronoking Te LSF Pronoking Team1:09:38
7144Pieter Van GeldereOLifant OLifant1:10:03
8135Gediminas Trimakaswww.GTmaps.eu www.GTmaps.eu1:10:54
921Dieter Coen89TROL Belgium TROL Belgium1:17:00
10133Dorian ToschTuS Lübbecke TuS Lübbecke1:29:01
11157Selmar WoertelKOVZ KOVZ1:40:28
 
61Christoph HofmeisterMTK Bad Harzburg MTK Bad Harzburgmp
 
 
 
H35 (2)8,3 km 0 m24 C
PlStnoNameYBClubTime
149Tuomas HakkarainenEspoon Akilles Espoon Akilles1:03:40
29Alexander BorachenkoTitan Titan1:11:47
 
 
 
H40 (3)7,0 km24 C
PlStnoNameYBClubTime
158Patrick HockOLG Sankt Vith A OLG Sankt Vith ARDOC1:04:52
257Michael HockOLG Sankt Vith A OLG Sankt Vith ARDOC1:07:36
3155Ronald Willekesolv MINOR olv MINOR1:31:53
 
 
 
H45 (7)7,0 km24 C
PlStnoNameYBClubTime
1137Tony UdrisSouth Yorkshire South Yorkshire Orienteers59:37
2158Tobias WolfBerchziechen und Berchziechen und Strüchewetzer1:01:23
397Espen Fyhn Nilsen68Stavanger Orient Stavanger Orienteringsklubb1:01:33
429Erich Dobler68OLG Pfäffikon OLG Pfäffikon1:14:35
5108Richard RobinsonASUB Orientation ASUB Orientation1:29:39
678Marcel KuipersKOVZ KOVZ1:45:57
7134Elmar ToschTuS Lübbecke TuS Lübbecke1:49:18
 
 
 
H50 (9)6,0 km20 C
PlStnoNameYBClubTime
16Serge Baert65Kempische Orient Kempische Orientatielopers45:32
251Dirk HartmannSV Mietraching SV Mietraching46:59
3143Erik Van DyckTROL Belgium TROL Belgium54:18
468Steven JochemsKOVZ KOVZ54:26
5124Dirk StraußSV Hildesia Diek SV Hildesia Diekholzen1:00:13
663Thomas HohbergASG Teutoburger ASG Teutoburger Wald1:04:40
7153Wolfgang VilzTV Eitelborn TV Eitelborn1:04:54
8142Pim Van De WijkOLifant OLifant1:12:44
9168Erik van WeersIndividuals/No c Individuals/No club2:09:30
 
 
 
H55 (8)6,0 km20 C
PlStnoNameYBClubTime
136Werner DreseOLV Uslar OLV Uslar51:45
253Arne Heikoop58OLifant OLifant55:20
3172Marc Van den MeulenbroekASUB Orientation ASUB Orientation1:01:42
418Uwe BürgerTSC Eintracht Do TSC Eintracht Dortmund 48/951:13:29
560Jacques HofmansASUB Orientation ASUB Orientation1:15:17
6138Guus Van BovenOLifant OLifant1:17:50
 
116Bjørn SørumFurnesåsen O-lag Furnesåsen O-lagmp
132Trond Ivar TømmervoldHamar orienterin Hamar orienteringsklubbdnf
 
 
 
H60 (17)5,0 km15 C
PlStnoNameYBClubTime
1129Ivo TimmermansKempische Orient Kempische Orientatielopers43:45
23André Aertshamok hamok47:10
391Max MoosbergerOLregioolten OLregioolten48:41
4127Jos Thyshamok hamok51:57
5148Rogier Vanaken51Omega Omega52:33
6149Vic Vanderstraetenhamok hamok53:31
7128Georges TimmermansKempische Orient Kempische Orientatielopers56:25
8166Ruud SchonewilleKOVZ KOVZ57:02
925Eddie De Kerftrol trol58:42
10100Andy PayneDeeside O.C. Deeside O.C.59:55
111Bernard DuboisIndividuals/No c Individuals/No club1:07:08
1266Jos HoubenKempische Orient Kempische Orientatielopers1:08:00
13139Mark Van BruggenTROL Belgium TROL Belgium1:16:13
14146Walter Van Krunckelsven48Omega Omega1:24:56
1587William MitchellOmega Omega1:37:26
168Paul BolsensTROL Belgium TROL Belgium1:39:50
 
121Rene Steenssens51Balise 10 Balise 10mp
 
 
 
H75 (1)4,0 km16 C
PlStnoNameYBClubTime
189Karl Mols31Hansa Simmerath Hansa Simmerath1:46:55
 
 
 
D-12 (3)2,9 km12 C
PlStnoNameYBClubTime
170Feike KerckhofsOmega Omega34:08
295Kiara NijstOmega Omega1:04:59
379Maud KuipersKOVZ KOVZ1:14:05
 
 
 
D-16 (4)5,0 km15 C
PlStnoNameYBClubTime
1103Nore PeetersOmega Omega54:37
215Pia BuchholzMTK Bad Harzburg MTK Bad Harzburg1:00:45
328Anik DoblerOLG Pfäffikon OLG Pfäffikon1:08:48
427Vanessa DeutschOLV Uslar OLV Uslar1:31:46
 
 
 
D-18 (1)6,0 km20 C
PlStnoNameYBClubTime
1152Leonie VilzTV Eitelborn TV Eitelborn1:04:35
 
 
 
D21S (4)5,0 km15 C
PlStnoNameYBClubTime
135Jessica DreseOLV Uslar OLV Uslar43:55
2123Birte StraußSV Hildesia Diek SV Hildesia Diekholzen49:58
3151Celine VilzTV Eitelborn TV Eitelborn58:18
430Siri DoblerOLG Pfäffikon OLG Pfäffikon59:08
 
 
 
D21L (12)7,0 km24 C
PlStnoNameYBClubTime
199Greet Oeyenhamok hamok52:49
2140Liesbeth Van De VeldeOmega Omega53:51
3179Eva Van BovenOLifant OLifant1:06:01
4118Esther StamerMTK Bad Harzburg MTK Bad Harzburg1:18:43
510Helen BoterenbroodKOVZ KOVZ1:21:26
6122Annika StraußSV Hildesia Diek SV Hildesia Diekholzen1:22:16
7117Natascha SpathmannKempische Orient Kempische Orientatielopers1:25:13
823Eletta DaemenOLifant OLifant1:34:19
947Kelly GysenKempische Orient Kempische Orientatielopers1:40:15
1059Martine HoeksmaOLifant OLifant1:40:34
11180Annemieke BloemOLifant OLifant2:15:17
12167Saskia KroonOLifant OLifant2:26:25
 
 
 
D35 (5)6,0 km20 C
PlStnoNameYBClubTime
1105Jane Pulford73OLifant OLifant1:01:26
2147Marieke Van Loonolv MINOR olv MINOR1:01:31
381Natalia KunitskayaTitan Titan1:01:54
448Jatta HaapamäkiMäntän Seudun Er Mäntän Seudun Eräpirkat1:05:22
593Jocelijn Musone-pleumeekers86OLifant OLifant1:43:59
 
 
 
D45 (6)6,0 km20 C
PlStnoNameYBClubTime
133Evi DreseOLV Uslar OLV Uslar56:00
24Laurence AughuetASUB Orientation ASUB Orientation1:14:12
337An DuyckASUB Orientation ASUB Orientation1:18:43
4110Annick RouserezASUB Orientation ASUB Orientation1:25:05
5173Carine LambeauASUB Orientation ASUB Orientation1:28:01
617Jenny BuelensASUB Orientation ASUB Orientation1:44:03
 
 
 
D50 (7)5,0 km15 C
PlStnoNameYBClubTime
1141Masja Van De VenKOVZ KOVZ51:47
2106Elsa PutOmega Omega55:02
362Iris HohbergASG Teutoburger ASG Teutoburger Wald1:02:09
465Martina HollmannBielefelder TG Bielefelder TG1:05:42
5125Regine StraußSV Hildesia Diek SV Hildesia Diekholzen1:09:43
655Viktoria HerzfeldBerchziechen und Berchziechen und Strüchewetzer1:17:40
794Sonja NijsIndividuals/No c Individuals/No club1:38:33
 
 
 
D60 (9)5,0 km15 C
PlStnoNameYBClubTime
17Paulette BlommenOmega Omega1:06:03
240Lieve GeensTROL Belgium TROL Belgium1:06:15
3101Jean PayneDeeside O.C. Deeside O.C.1:06:47
42Monique DeffenseIndividuals/No c Individuals/No club1:10:17
5113Simonne Silvi55Kempische Orient Kempische Orientatielopers1:11:10
688Kornelia MockTSC Eintracht Do TSC Eintracht Dortmund 48/951:12:51
790Esther MoosbergerOLregioolten OLregioolten1:18:09
8130Christiane Toebinte53Balise 10 Balise 101:27:41
922Lily-Anne ColeTROL Belgium TROL Belgium1:40:31